They seem to make lots of good flash cms templates that has animation and sound.

Foto Ala

Temat: Balviten
Balviten właśnie odpisał na mój mejl:

Droga Pani!

Jesteśmy zszokowani zaistniałą sytuacją. W odpowiedzi na Pani maila jako Producent Żywności Bezglutenowej Balviten informujemy Panią, że posiadamy nowoczesny park maszynowy wyposażony w odpowiedni system zabezpieczeń wynikający z rygorystycznie przestrzeganych w naszym zakładzie procedur GHP i GMP.

Natychmiast po otrzymaniu informacji od Pani przeprowadziliśmy wewnętrzny audit jakości polegający na dokładnym skontrolowaniu całego procesu produkcyjnego w działach produkcyjnych pieczywa i pakowania. Po szczegółowym sprawdzeniu wszystkich etapów produkcyjnych nie stwierdziliśmy uchybień od procedur. Dlatego uważamy, że do zanieczyszczenia produktu doszło poza terenem naszej firmy.

Uważamy, że sytuacja, jaka Panią dotknęła nie powinna mieć miejsca, dlatego dla zwiększenia bezpieczeństwa naszych Klientów instalujemy na naszej linii produkcyjnej dodatkowy wykrywacz metali.Z wyrazami szacunku

Zarząd Balviten Sp. z o.o.
Źródło: forum.celiakia.pl/viewtopic.php?t=2262Temat: Detektory firmy XP, czy warto?
Z tego co w tej chwili wiem, poszczególne modele tesoro oprócz jednego nie mają rozróżnienia metalu przy pomocy dźwięku. Jest za to w miarę uniwersalna dyskryminacja klasyczną a np tejon ma dyskryminację podwójną. Czemu to ma służyć? Co da w terenie? Brak rozróżnienia w trybie all metal trochę mi się nie podoba, no chyba żeby brać pod uwagę któreś tesoro z wyświetlaczem.

Osobiście lubię wszystko słyszeć pod cewka i samemu decydować czy kopać. Dyskryminacja klasyczną jest dla mnie przydatna tam gdzie jest dużo śmiecia np folią i tam znowu koncepcja dyskryminacji xp może zawodzić. Ciężko zatem porównać xp i tesoro, raczej oba sprzęty mogłyby się uzupełniać.

Co do efektywności detektorów z wysoka częstotliwością to będę musiał wypróbować. W terenie kamienistym cele leżą płytko i zasięg duży nie jest potrzebny, byleby dało się detektor uspokoić i do gleby zestroić. Oglądałem filmiki jak jedną osoba chyba z anglii chodzi po polach z xp gmp i widać jak duże znaczenie ma możliwość generowania przez wykrywacz co najmniej kilku tonów. Poszukiwacz zawsze kombinuje z przemiataniem z kilku stron. Osobiście Tryb all metal traktuje jako podstawę gdyż w przypadku klasycznej dyskryminacji idac w kierunku x mogę nie usłyszeć czegoś, co przy przemiataniu w kierunku np pod kątem 90 stopni od poprzednio obranego da sygnał pozytywny. Jak już usłysze że coś pod cewka jest to zawsze mogę pomachać z różnych stron i wolę jednak samemu ocenić czy kopać. W przypadku klasycznej dyskryminacji po prostu pójdę dalej i nawet nie będę wiedział, że coś z ziemi było. Koncepcja all metal firmy xp wydaje się być zatem bardzo trafna jeśli chodzi o spodziewana efektywność w terenie.

Są miejsca np przy pniach dużych drzew oraz w zagłębieniach gdzie przydałby się statyk. Tu pewnie mixer w xlt miałby pole do popisu. Czy detektorem xp da się w miarę sprawdzić takie miejsca. Patrząc na testy wydaje się, że detektory te akceptują również wolniejsze przemiatanie cewka i może jakieś pole manewru by było.

Z xp chyba sprawniej przebije się przez krzaki. W tesoro te pokretła są trochę za bardzo na wierzchu:-)
Źródło: wykrywacze.nazwa.pl/forum/viewtopic.php?t=2227


Temat:
Historia
Firma Polskamp Spółka z o.o. powstała w 2004 roku i jest częścią grupy LGI. W 2007 roku uruchomiła w Polsce zakład przetwórstwa mięsa drobiowego i zajmuje się produkcją mięsa drobiowego mechanicznie odkostnionego (MDM) oraz gotowych produktów takich jak: hamburgery, nuggetsy, filety z kurczaka itp.

Nasza produkcja wynosi 30 tysięcy ton rocznie gotowego produktu.
Będąc przodującym zakładem produkcji drobiu, Polskamp chlubi się imponującym zasobem stałych klientów zarówno w kraju jak i za granicą.

Kluczem do osiągnięcia takiej pozycji jest niezachwiana i niezłomna determinacja w kwestii jakości produktu i obsługi klienta. Znaczne i nieustanne inwestycje w strukturę eksploatacji jaskrawo pokazują nasze ambicje do dalszego rozwoju przedsiębiorstwa po przez wykorzystywanie nowych rynków i związanych z nimi produktów. W Polskamp rozumiemy jak ważna jest zarówno jakość jak i cena produktu w dzisiejszym nasilającym się świecie konkurencji. Cena jest ważna, ale nie wtedy kiedy jest osiągnięta kosztem jakości. Jakość jest ważna, ale tylko w cenie, na która nasz klient może sobie pozwolić.

Uważamy, że w firmie Polskamp osiągnęliśmy odpowiednią równowagę i nieustannie podnosimy poprzeczkę w kwestii jakości i efektywności we wszystkim co robimy.
Technologia
Polskamp korzysta z najnowszych technologicznych i organizacyjnych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku. Linia produkcyjna jest w pełni zautomatyzowana i zrobotyzowana wykluczająca bezpośredni kontakt człowieka z produktem w procesie produkcyjnym.

Obecnie żaden z zakładów drobiowych nie prowadzi w pełnym zakresie swojej działalności produkcji MDM, lecz robi to przy okazji swojej działalności dotyczącej uboju lub dalszego przetwórstwa mięsa drobiowego. Produkcja MDM w zakładzie POLSKAMP jest prowadzona w sposób masowy, który dzięki zaawansowanej technologii pozwala na produkcję MDM najwyższej jakości.

W zakładzie prowadzona jest kontrola wewnętrzna według ustalonych procedur HACCP, GHP, GMP. Wysoko wykwalifikowana grupa kontrolerów jakości monitoruje i testuje produkt na każdym etapie jego produkcji. Podczas produkcji wszystkie nasze produkty są poddawane kontroli wykrywacza metali oraz przeprowadzane są analizy w zakładowym laboratorium wyposażonym w najnowocześniejsze urządzenia analizujące produkty mięsne pod względem chemicznym i mikrobiologicznym pod nadzorem lekarza weterynarii. Wyniki analiz i badań są pełną bazą danych dla łatwej identyfikacji surowca i końcowego produktu.

Do swojej dyspozycji Polskamp posiada własną flotę transportową oferując swoim klientom dostawę towarów pod wskazany adres.

Firma także oferuje dostarczenie towarów na cały świat po przez transport morski i kolejowy przy współpracy z renomowanymi firmami logistycznymi i transportowymi.


Kontakt

DZIAŁ HANDLOWY
tel: +48 22 780 25 10
fax: +48 22 780 25 25
mob: +48 693 177 412
mob: +48 693 177 413
handel@polskamp.pl
logistic@polskamp.pl

KSIEGOWOŚĆ
tel: +48 2...
fax: +48 22 780 25 25
finanse@polskamp.pl

SEKRETARIAT
tel: + 48 22 ...
fax: +48 22 780 25 25
polskamp@polskamp.pl

źródło; www.polskamp.pl
Źródło: ziomkitrucks.fora.pl/a/a,4838.html


Temat: Dobór sprzętu pod miejscówkę
Jako, że szukam sprzętu optymalnego dla siebie, czytając instrukcje obsługi niektórych wykrywaczy natrafiłem na dwa pojęcia odnośnie "strojenia" detektora do gruntu. Większość maszynek odpowiedzialne za to pokrętło ma opisane jako Grunt, jednak w zależności od konstrukcji regulacja ta działa w całkiem odmienny sposób.

Ground Balance - czyli balans gruntu. Nastawa ta jest niezbędna w detektorach statycznych lub konstrukcjach w których statyka jest jedną z możliwości konfiguracji (tzw tryb all metal). Chodzi o kompensację wpływu gruntu na poziom lub wysokość tonu sygnału wiodącego. Podnosząc i opuszczając sondę na ziemię detektor nie powinien reagować czyli sygnał wiodący nie powinien się zmieniać. Reakcja na grunt może być dodatnia lub ujemna. Kręcąc pokrętłem od balansu odpowiednio w lewo lub prawo ustawiamy tak aby reakcja na grunt ustąpiła. Wtedy procedura strojenia do gruntu jest zakończona i można rozpocząć poszukiwania.


Ground Reject - czyli taka "dyskryminacja" ale skierowana przeciw różnym rodzajom gleby, z różnym stopniem mineralizacji. Nastawa ta szczególnie obecnie mnie interesuje. Jest to funkcja najlepszych detektorów dynamicznych.


Interesuję się sprzętem firmy XP, Tesoro, Minelab (x 70) oraz White's (XLT).

Wyższe modele tesoro, nie wiem czy wszystkie, ale przynajmniej te o których czytałem mają tryb dynamiczny oraz statyk all metal, używany do namierzania. W detektorach tych jest ręczna regulacja gruntu. Przeprowadza się ją w trybie all metal, czyli jest to balans gruntu. Moje pytanie do władających Tesorakami:

Czy balans gruntu wpływa także na pracę trybu dynamicznego i pozwala walczyć z mineralizacją, tzw hot rocks i innymi upierdliwymi minerałami z domieszką tlenków żelaza??

Osobną ligą detektorów są dla mnie maszynki XP. Tutaj pod nazwą grunt kryje się bardzo ważna nastawa, decydująca wg mnie o wielkim potencjale tych detektorów. Jest to ground reject współpracujący z trybem dynamicznym. Tak tak, detektor tylko z trybem dynamicznym i po co pokrętło do gruntu?? A no po to aby pozbyć się upierdliwych minerałów, terakoty, piszczących kamieni i innego materiału na które detektor reaguje jak na metal, oraz poprawić pracę na gruncie zmineralizowanym.

Używacie minelabów i Xlt. Napiszcie jak tam działa strojenie do gruntu i jakie daje możliwości. Chodząc z XLT na mixerku z pewnością musicie robić klasyczny balans gruntu gdyż statyka tego wymaga. Jednak czy chodząc na samym dynamiku w XLT też jest możliwość strojenia do gruntu, podobnie jak to jest w XP?? Czy można znieczulić detektor na te minerały i koks podobnie jak to się robi w XP (pracując w trybie dynamicznym)??

Jak ma się powyższe odnośnie Minelaba X-terra 70??

A i przy okazji, czy Xlt od tesoro i XP GMP będzie bardzo odstawał pod względem czułości na ultra drobnicę (srebro, złoto)?? Jak w tym przypadku z X-terra 70?? Jakie orientacyjnie najmniejsze kolorowe cele będą widoczne dla tych obu detektorów??
Źródło: wykrywacze.nazwa.pl/forum/viewtopic.php?t=2290


Temat: Rady światłej potrzebuję...Więc argument że brak wyświetlacza dyskwalfikuje wykrywacz jako powiedzmy
pół-profesjonalny jest w moim odczuciu niepotrzebnie powielanym mitem.


Dokładnie, a niby dlaczego XP GMP mimo, że nie ma wyświetlacza jest taki popularny w UK?? Osobiście uznaję podejście all metal z tonową identyfikacją jako najbardziej racjonalne i efektywne w terenie. Najcenniejsze znaleziska przepadają razem z folią alu, zresztą nie tylko. Dyskryminację łatwo zmylić choćby kształtem i rozmiarem przedmiotu. W dobrym profesjonalnym sprzęcie stawiałbym najpierw na szybkość reakcji audio i selektywność, potem na jakość oraz rozdzielczość dyskryminacji i na końcu na super ponadprzeciętny zasięg oraz obecność wyświetlacza, którym też bym nie pogardził, ale po spełnieniu kryteriów podanych na początku. Od audio przecież niestety głównie zależy czy się zatrzymamy nad znaleziskiem i ewentualnie popatrzymy na ten wyświetlacz.

Moje miejscówki są postne i tutaj naprawdę kopie się dosłownie każdy kolor. Na polach i drogach leśnych jest pełno drobnego żelaza i moje potrzeby spełni sprzęt który precyzyjnie odrzuci żelazo. Dyskryminacja kolorków nie ma absolutnie żadnego sensu.

Nie twierdze absolutnie, że w innych warunkach wyświetlacze nie przyniosą wymiernych efektów. Niektórzy bowiem nawet bardzo doświadczeni poszukiwacze z wyświetlaczy zrezygnować nie chcą. Wyświetlacz daje pogląd na rodzaj znaleziska w dużo większej rozdzielczości. Cyfry powiedzmy od 1 do 90 dają potężną rozdzielczość identyfikacji. Ale czy w terenie ktoś na to patrzy?? Kopie się sygnały z pewnych przedziałów i tutaj z powodzeniem wystarcza klasyfikacja 3, powiedzmy 4 tonowa, ba dla mnie wystarczyłyby dwa: żelazo i kolor. Jest jeszcze coś takiego jak rozpiętość fazowa sygnału i tutaj wyświetlacz może się przydać. Ale dużo jest w tym teorii, a praktyka potrafi zaskoczyć...

Z tego co poczytałem i obejrzałem o terce 70 wynika, że jest ona bardzo nowoczesnym i wszechstronnym wykrywaczem. Niestety trzeba już powoli zapominać o klasie XLT-E, bo są nowsze, lepsze... Już samo rozwiązanie konstrukcyjne x-70 jest bardzo oryginalne. Gdybym miał możliwość skomponowania własnego sprzętu jako mieszanki pomysłów różnych producentów, to z X-terki zaczerpnąłbym ich większość.

Zagraniczni posiadacze terki dość często przesiadają się na E-traki, ale nie wiem czy jest to konsekwencja wyższości tego sprzętu czy może zwykła pogoń za króliczkiem...

Czy ktoś coś lansuje, czy nie to już inna i jego osobista sprawa. Nie wiem, czemu się tak tego czepiacie . Ale czy każdy kto poznał sprzęt i zna jego zalety oraz się tym dzieli zaraz musi lansować i być za to potępianym?? No można przeciąż jeszcz swoje racje lansować . Denar i VW po prostu tak robią i nie tylko oni...
Źródło: wykrywacze.nazwa.pl/forum/viewtopic.php?t=2656